Výstražné osvětlení – AWLS
SWLA - překážkové světlo pro kabely VVN
 

 

 

Výstražné osvětlení – AWLS

Dvojité překážkové návěstidlo s kontrolním panelem a fotobuňkami
 

Systém AWLS je možné použít všude tam, kde to vyžadují předpisy pro civilní letectví a kde je požadována pouze nízká světelná intenzita. Jako zdroj elektrické energie je možno použít 12, 24, 48 V a při použití usměrňovače také 220 V.

Systém AWLS byl navržen a vyroben tak aby zajistil spolehlivý provoz a světelnou charakteristiku v souladu  s mezinárodními standardy a předpisy (ICAO a FAA). Kde je požadováno, je každý komponent systému označen CE v souladu s bezpečnostními předpisy EU a požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu.

Variabilita

Variabilita umožňuje konfigurace systému AWLS podle tvaru a velikosti překážky.

Firma AST nabízí kompletní dodávky systémů na klíč.

Ochranná zařízení

Ochranná zařízení a bleskojistky minimalizují poškození systému způsobené přepětími nebo poruchami.

LED diodový světelný zdroj s polykarbonátovým krytem
 
 
Detail světelného zdroje

 

 
SWLA SWLA - překážkové světlo pro kabely VVN

 Clampco Sistemi vyvinula skupinu produktů SWL…, revoluční překážkové světlo pro nadzemní vedení vysokého napětí.

Napájení světla SWL  zajišťuje magnetické pole obklopující elektrický vodič VN přes 20 Wattový  napájecí obvod do hliníkové objímky (držák krytu světla). Odběr elektrické energie z magnetického pole umožnil konstrukci tohoto kompaktního zařízení, které se jednoduše nasadí na elektrický kabel. Jeho váha je pouhé 4 kg a rozměry 150 x 150 x (v) 350 mm. Jeho kompaktní konstrukce umožňuje velice snadnou montáž na vodič za méně než 2 minuty pouze s jednoduchým ručním nářadím.

Variabilita

SWL je zamýšleno převážně pro střední a vysoké napětí do 380 kV, ale funguje na kterémkoliv střídavém 50Hz proudovém vodiči při jakémkoliv napětí, za předpokladu, že proud vodiče je v rozsahu mezi 10 a 3000 A. vhodné rozměry proudových vodičů jsou mezi 10 a 38 mm.

Životnost a spolehlivost

Světla SWL jsou opatřena světelným zdrojem složeným z LED diod, které v sobě spojují velice dlouhou životnost (45 000 hodin nepřetržitého provozu) s dostatečnou svítivostí ultra-jasných červených LED diod. Konečným výsledkem tak je světelný zdroj nízké intenzity plně vyhovující předpisům ICAO ( vydání 1, příloha 14, kapitola 6.3).

SWL je odolné proti prachu a proti vlhkosti (stupeň ochrany IP 55) a je navržen tak, aby odolal i v drsném okolním prostředí. Okolní teplota pro zařízení je od  -35°C do +50°C.

Spínání světla

Zařízení je možno dodávat se dvěma možnými spínáními, které zahrnují neustále zapnuté světlo (verze SWLA0PL07) a spínání při nízkém okolním světle (SWLA0CL07: elektrická fotobuňka uvnitř.

Upevňovací hlava
 
 
Detail světelného zdroje